FethiyeLife

Merhaba,

Korona virüsü pandemisinin yarattığı sosyal izolasyon hepimizin yaşantısını değiştirdi. Özgürlüklerimiz kısıtlandı. Ekonomik hayat felce uğradı. Kültür – sanat – spor gibi sosyal etkinliklerin toplumsal katılımla gerçekleştirilmesi bir süre için olanaksız kılındı. Âdeta internet üzerinde yaratılan sanal dünyaya mahkûm edildik.

Sanal dünya bizi ne kadar oyalasa da gerçeğinin yerini tutmadığını bir kez daha anladık. Bu süreçte basılı dergi ve gazetelerin format değiştirerek yayın hayatlarına internette devam ettiklerinin de tanığı olduk.

Bilinmezliklerle dolu bu süreçte bütün olumsuzluklara karşın kendimizi hayatın normal akışına hazır tutmamız gerekiyor. Şartların elverdiği ölçüde yeni bir derginin okumayı sevenlere iyi geleceğini düşündük. Fethiye Life dergisini bu olumsuz tablonun etkilerini azaltmak ve özlediğimiz değerlere yeniden ulaşmak için tasarladık. Öykümüz böyle başladı ve dergimiz Şubat 2021’de ilk sayısıyla siz değerli okurlarıyla buluştu.

İçini evrensel insanlık değerleriyle, hayata dair her şeyle, yaşadığımız coğrafyaya duyduğumuz sevgi ve saygıyla doldurmayı amaçladığımız dergimiz, Türkçe ve İngilizce olarak İki dilde her ay düzenli olarak yayımlanıyor. Yaşadığımız bölgenin farklı kültürlerini ve kültürel özelliklerini, tarihini, arkeolojik değerlerini, çevre değerlerini, (spordan sanata) sosyal ve ekonomik yaşantısını usta kalemlerden ve objektiflerden okurlarına yansıtıyor. Bölgemizde yaşayan yabancı dostlarımızın ülkemizin insanını, kültürünü, sanatını, toplumsal yaşamını dil sorunu olmadan daha yakından izlemelerine yardımcı olmak bizi mutlu edecek.

Kişilerle ya da kurumlarla uğraşmayı değil, gerçekleşen ya da planlanan “projelerle” ilgilenmeyi ve toplum yaşamını ilgilendiren çalışmaları okurlara aktarmayı amaç edindik. Her türlü ayırımcılığa karşı ve ifade özgürlüğüne saygılı olmak temel ilkemiz. Sanatı, sanatçıyı tanımak ve tanıtmaksa bizi heyecanlandıran bir görev. Dergimize katkı veren kültür – sanat – yazın dünyamızın değerli ustalarına, sanatçılarına ve fikir insanlarına içtenlikle teşekkürlerimizi sunuyoruz.